Cannabis


Mrzí mě to, protože na www.grower.cz je spousta dobrých informací - ale
velmi zvažujte, co budete sdělovat moderátorovi s přezdívkou Hlava,
protože z mně neznámého důvodu zveřejnil velmi osobní, velmi důvěrné informace o tom, že rodič konkrétního člověka je těžce nemocen. Byla to informace, kterou se dozvěděl v Redakci Groweru (fórum přístupné pouze členům Grower Teamu), kde jsem coby dřívější člen Grower Teamu prosila, jestli by někdo mohl pomoci tomuto nemocnému člověku, aby průvodní jevy nemoci a její léčby nebyly tak ošklivé. Hlava informaci, čí je to rodič, zveřejnil na veřejně přístupném fóru. To, že vyznění mi přišlo lehce posměvačné, může být otázkou mého vnímání - netvrdím, že jsem Hlavova slova pochopila správně, protože takovouhle zrůdnost pochopit neumím. Jen varuji - moderátor Hlava pro mě ztratil veškeré záruky nejzákladnější lidské slušnosti. Jedubabka


Jak jsem objevil všelék - Rick Simpson / video

Výroba - Fénixovy slzy - konopný výtažek - Rick Simpson

Zkušenosti s Fénixovými slzami

Konopí a zlá čarodějka marihuana, Bushka Bryndová, Britské listy
www.drogy-info.cz, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Konopí - psychosociální perspektiva, PhDr. Michal Miovský, Ph.D. (Psychologický ústav AV ČR), pro schůzi parlamentního podvýboru z května 2001 (prezentace pps)
Konopné drogy - PhDr. Michal Miovský, Ph.D.
Marihuana: epidemiologie, farmakodynamika, zdraví a závislost - spusťte v MS Exploreru
"Kuchařka"
Nejen moje zkušenosti pro pacienty, kteří se rozhodli využít cannabis pro léčebné účely
Rozsáhlý text o konopí (rozděleno do pěti částí), historie, léčení, průmyslové využití atp.
Zdroj - http://www.darius.cz
Prášek z konopí
Konopná tinktura
Čokoláda
Konopná mast

Prášek z konopí

Ručně rozdrcené listy a šišky samičích rostlin konopí dáme asi na 10 minut do elektrické trouby zahřáté na 100°C. Usušený materiál poté rozemeleme na prášek v elektrickém tříštivém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako koření mletá paprika. Prášek je takto připraven ke konzumaci. Skladujeme jej nejlépe ve skleněné nádobce s víčkem na závit při teplotě do 15°C, maximálně po dobu 3 měsíců. Prášek je možné zamíchat do jídla nebo pozřít přímo a zapít tekutinou. Užíváme jej jednou denně večer, v množství, které se vejde na špičku kulatého nože. Dochází-li po konzumaci k pocitu omámení, je nutné dávku snížit. Léčebná kúra trvá maximálně 90 dnů. Po ní je nutno léčbu na 14 dnů vysadit a sledovat reakci organismu. Jestliže během těchto 90 + 14 dnů nedojde ke zlepšení, je tato léčba nevhodná. Použití při: Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze, glaukomu a v dalších případech, kdy příčinou nemoci je nemocná nervová buňka. staženo ze serveru J.X. Doležala www.koukat.cz, sekce Cannabis

Konopná tinktura

Mně zastavila rozvoj už rozjetého oparu, kamarádka říkala, že jí to jakoby obrátilo vývoj oparu - večer zjistila, že jí začíná vylézat opar na rtu, natřela ho tinkturou a prý do večera druhého dne zmizel.
Koupím v lékárně líh (60%); do láhve od nějakého menšího kompotu (250 g) nacpu listí a heřmánek (nebo jinou bylinku), zaleju lihem a nechám tak 14 dní louhovat, aby bylo listí s bylinkou ponořené (bylinky dávám cca lžičku nebo dvě, 2 dl 60%ního lékařského lihu, zbytek doliju třeba čistou vodkou).

Čokoláda

Čokoláda se dá udělat jak slabá (pro pacienta), tak silná; já jsem od jednoho sklerouška dostala recept:
- 1 Hera
- cca 20dkg čokolády na vaření
- dle účelu listy (na slabou prý jen trochu listí, ale to je jen, aby nevznikly křeče), na silnou dávám cca dvě Hery a asi půl litru listí
Listí vyvařím z chlorofylu, v hrnci rozehřeju tuk, přidám listí, cca půl hodiny to vařím (z toho listí vyvařeného ve vodě je potřeba nejdřív dobře vodu vymačkat), pak scedím. Potom do zeleného tuku nalámu čokoládu a dle chuti přidám lžíci kakaa a cukr - většinou to nepovažuju za nutné, takže k čokoládě jen nasypu strouhaný kokos (dle chuti - oříšky, rozinky, mandle.. cokoli strávníkovi chutná ), rozmíchám a buď to naleju do tvořítka na led (ideální pro slabou čoko, stačí jedna kostička a křeče prý mizí), nebo to nechám trochu zchladnout, vyrábím válečky, balím v kokosu a šup s tím do alobalu a do mrazáku.

Konopná mast

Mast dělám od roku 2005; první mast byla pro těžkého kožního alergika, proto jsem zakotvila u žluté lékařské vazelíny (je méně rafinovaná než bílá), ale je pravda, že už ze zkušeností lidí vím, že není-li uživatel alergický, vepřové sádlo je pro lidskou kůži přívětivější (ale je to také potenciální alergen :-/).
Mast vařím v hrnci na vaření mléka (1,5 litru, dvoustěnný, takže se mast nemůže připálit). Do cca 3/4 objemu hrnce dám lékařskou vazelínu, na ni pak nasypu 6 dl (původních 3-5 dl stačí na škrábnutí, říznutí, odření – ale na kožní choroby /lupénka, ekzém, slezlá kůže [tohle byla alergická reakce na lak na vlasy skápnutý na rameno]/ je nutná mast silnější, čili tmavší) nadrceného usušeného listí a 2-3 lžičky sušených listů kopřivy dvoudomé (dosud jsem používala 2 lžičky heřmánku).
Když je všechna vazelína tekutá, vařím ji dalších 20 minut. Pak hrnec sundám ze sporáku, nechám vychladnout a dám do lednice. Po týdnu ho vyndám, mast rozehřeju a znovu 20 minut povařím. Pak jde mast zase do lednice a za další týden všechno potřetí opakuju, ale mast už nechám jen lehce zchladnout, aby nepálila do rukou v rukavicích (používám latexové vyšetřovací nesterilní), protože je hotová a je potřeba ji vyždímat. Já na to používám látku, protože v masti nesmí zůstat ani smítko listí (na poškozené kůži by bolestivě dřelo).
Pak mast rozliji do kelímků (80 ml), zavíčkuji a předám nebo pošlu poštou.

Další recept na mastičku, lety vyzkoušeno, na revmatoidní artritidu (antirevmatika nepomáhala).
2 hrsti listí
1/4 l horkého sádla (vyškvařené, nesolené!, radši vyškvařit doma)
20 minut udržovat jenom horké, těsně pod bodem varu, nesmí se to začít škvařit; pak nechal úplně vychladnout, druhý den znovu zahřát, znovu 20 minut nechat těsně pod bodem varu. Hotovo.
Kamarádka ani necedí, prý se to listí rozvaří.
Měla ošklivou bouračku, hodně ji sešívali - 4-5x denně poté, co už nebyly ani stroupky, jen nová hojící se kůže (nesmí to prý krvácet, takže fakt žádné strupy!) mazala - jizvy nebyly plastické, v podstatě nejsou skoro vidět, koukala jsem na to jak puk.
I tahle mast pomohla na lupénku.

Já už teď mám ozkoušené (recept mi byl nadiktován začátkem r. 2005), že krvácení není až taková překážka - na krvácející ranky mi mast hned pomáhala, minimálně zmenšením bolesti, a ranka se nerozchlípla vyschnutím, ale uzavírala se.